מעכרות UV לחיטוי אוויר במזגנים | 0547824116 |virusanti.co.il

מערכות חיטוי אוויר UVC למזגנים


🔷 המלצות משרד הבריאות לחיטוי האוויר

🔷 מהי מערכת לחיטוי האוויר ?

🔷 לא כל מטהר אוויר או מערכת UV למזגן אכן יעילים

🔷סוגי מערכות לחיטוי האוויר

.

אולטרה סגול UV במערכות מיזוג

חיטוי מערכות מיזוג אוויר ע"י גלי אולטרה סגול אינה טכנולוגיה חדשה בעולם, אך בישראל היא כמעט ולא קיבלה ביטוי עד להתפרצות מגפת הקורונה (COVID-19). לפי הסטטיסטיקה, רוב ההדבקות בוירוס הקורונה מתרחשות בחללים סגורים וכמעט ב-99% מהחללים הסגורים בארץ מותקנים מזגנים אשר מופעלים גם בקיץ וגם בחורף.

בכל מזגן מותקן מסנן אבק, אשר עוזר במידה מועטה לסנן את האוויר מחלקיקי האבק הגדולים וכל שאר האוויר עובר קירור או חימום ונפלט חזרה מהמערכת.

על מנת להתגבר על בעיית האוויר המזוהם בחלק מהמחלקות של בתי חולים מותקנים פילטרים מסוג HEPA. טכנולוגיה נחשבת ליעילה רק בחלקה, כיוון שפילטרים אלו מסוגלים לסנן חלקיקים עד ל-0.3 מיקרון.

מרבית הוירוסים הנפוצים, כולל וירוס COVID-19, קטנים יותר מזה.

לדוגמא: גודל וירוס COVID-19 נע בין 0.04-0.14 מיקרון, כלומר מסנן פשוט לא מסוגל לסנן אותו, וירוס חודר דרכו כמו כדור טניס דרך סל כדורסל.
מסיבה זו מטהרי אוויר, גם של החברות הכי ידועות, אינם יעילים לטיהור אוויר מוירוסים. לעומת זאת, טכנולוגיית UVC הוכחה מדעית כיעילה במיגור והשמדה של וירוסים, כולל וירוס הקורונה הנוכחי.

המלצות משרד הבריאות בנושא של חיטוי האוויר

באיחור רב משאר מדינות העולם, המליץ משרד הבריאות הישראלי ב-30.08.20 לשלב מערכות UVC במיזוג אוויר, לצורך חיטוי אוויר בחללים סגורים.

המלצות של משרד הבריאות מ-30.08.20

עוד ב-1996 חוקרים מאוניברסיטת טולסה(אוקלהומה) התחילו במחקר במבנה משרדי גדול. מחקר זה בדק את יעילות התקנת מערכות UVC במיזוג האוויר בחלק מהמשרדים במבנה על מנת להשוות בין התוצאות כעבור 4 חודשים. תוצאות המחקר שהתקבלו הוכיחו חד משמעית את יעילות מערכות UVC נגד עובש, פטריות ונבגים. כמות הפטריות מסוג Aspergillus במזגנים אשר בהם הותקנה מערכת UVC פחתה כמעט פי 2000!!!

Aspergillus -סוג פטריה אשר גורמת למספר תופעות לווי חזקות למאובחנים עם מחלות ריאות ותופעות כגון: נזלת, התעטשות ושיעול לאנשים בריאים. בכל שאר האורגניזמים ההפחתה היתה פחות קיצונית והסתכמה בממוצע בפי 75!!!

בשנת 2003 פורסמו תוצאות של מחקר נוסף, אשר בוצע בבניין משרדי בקנדה. המחקר בדק את השפעת מערכות UVC המותקנות בתעלות מיזוג אוויר, על בריאותם של העובדים.

תוצאות המחקר הראו שכמות המזיקים בתוך המערכות פחתה ב-99% וכמות הסימפטומים המעידים על תופעות אלרגיות פחתו משמעותית.

המסקנה שהחוקרים הגיעו אליה: התקנת UVC במערכות מיזוג האוויר יכולה למנוע את הופעת סימפטומים אצל 4 מליון עובדי משרד ברחבי ארה"ב!!!

.

.

קיים מספר רב של מחקרים נוספים אשר גילו בין היתר את ההפחתה של ימי המחלה של העובדים במקומות בהם מותקנות מערכות UVC. אי קיום ההשפעות השליליות של UVC והיעילות של UVC מקטינה משמעותית התפשטות מחלות מדבקות במקומות העבודה.

כמו כן בחודש יוני 2020 פורסם מחקר בינלאומי מקיף שהשתתף בו פרופסור מהטכניון. מסכנות המחקר חד-משמעתיות וממליצות על התקנת מערכות UVC במזגנים על מנת לנסות להתגבר על כמות ההדבקות של COVID-19 בחללים סגורים בעולם.

לאור מסקנות המחקרים אשר תוארו לעיל חשוב לציין, שלהשמדת פטריות ועובש נדרשת כמות קרינה פי כמה בהשוואה להשמדת וירוסים. לדוגמא: אנרגיה הנדרשת לקטילת נגיף קורונה נעה בין 10-20 mJ/cm2. לעומת זאת, כמות הקרינה הנדרשת לקטילת פטריות מסוג Aspergillus שהוזכרו במחקר לעיל פי 10 יותר גבוהה, ושווה ל-200 mJ/cm2. מכאן ניתן להסיק- מערכות UVC מסוגלות להקטין משמעותית את ההידבקות בוירוס COVID-19 בחללים סגורים בהם מותקנים מזגנים מרכזיים או עיליים.

מערכות חיטויי אוויר למזגנים

צוות וירוסאנטי פיתח מספר מוצרים מבוססי טכנולוגיית UVC לחיטוי מערכות מיזוג אוויר בגדלים שונים. בנוסף למוצרים המיועדים לחיטוי מערכות מיזוג אוויר מרכזי יצרנו פתרון ייחודי לחיטוי מזגנים עיליים המבוסס על טכנולוגיית UVC-LED, עקב המגבלות הקיימות בשימוש בטכנולוגיית UVC הרגילה אשר משפיעה על התפרקות מוצרי פלסטיק מהם עשויים מזגנים עיליים.

מאייד של מזגן מרכזי- סגנון תדיראן

מערכות חיטוי UVC למזגנים מרכזיים מתחלקות לשתי קבוצות נוספות: מערכת לחיטוי מאייד ומערכת לחיטוי אוויר בתעלות. הינן מותאמות לגדלים שונים החל מ2.5 כוח סוס ועד למערכות תעשייתיות ענקיות. מערכות למאייד 2.5 -7 כוח סוס ניתנות להרכבה עצמית, יחסית קלה ומחירן מתחיל מ-795 ש"ח לסט אחד(בחלק מהמזגנים עקב קונסטרוקציה של מאייד נדרשות 2 מערכות). מערכות לחיטוי האוויר חוזר אינן אוניברסליות ודורשות חישוב ותכנון מוקדם על מנת להיות אפקטיביות באמת.

מערכת חיטוי אוויר "פנים-מאייד" מחטא ושומרת על ניקיון המאייד ואי היווצרות של עובש וחיידקים בתוכו. כמו כן, היא חוסכת את הוצאות החשמל כיוון שלמאייד נקי נדרש פחות אנרגית חשמל כדי להגיע לטמפרטורה רצויה וכתוצאה מכך הוצאות חשמל פוחתות במידה משמעותית. מחקר שבוצע בארה"ב הראה ששימוש במערכות UVC "פנים- מאייד" מביאות לחסכון עד 35 אחוז.

מערכת חיטוי אוויר חוזר הינה מורכבת הרבה יותר. היא אחראית על כך שהאוויר היוצא חזרה לחדר יהיה מחוטא לפחות מהוירוסים הקיימים, לכן אינה יכולה להיות אוניברסלית ודורשת ביקור בבית הלקוח לצורך ביצוע מדידות וחישובים. קיימות מספר שיטות התקנה, אנו דוגלים בעיקרון: יותר אפקטיביות בפחות הוצאות. מערכת זו חייבת לפעול יחד עם מערכת "פנים-מאייד" אחרת יעילותה הכללית פוחתת.

מערכת חיטוי למזגנים עיליים פועלת בטכנולוגיית UVC-LED מחטא אוויר בחדר ושומרת על ניקיון החלק הפנימי. המזגן שלכם לא יראה כמו "מושבת העובש" בתום העונה.

מערכות של וירוסאנטי מורכבות מנורות UVC של חברת פיליפס ופיקוד המפעיל נורות אלו, אשר אחראי על יציבות הגל המחטא ומתריע באזעקה כאשר נורה חדלה לפעול. אורך חיי הנורה כ-9000 שעות בממוצע שזה שווה ערך לקצת יותר משנה של עבודה רצופה של הנורה.

לא כל מטהרי אוויר או מערכות UV למזגן אכן יעילים

לאחרונה, קמו בישראל מספר חברות אשר התחילו לשווק מוצרי טיהור וחיטוי אוויר "המוגנים בפטנט" מבוססי טכנולוגיית UV ומבטיחים ניסים ונפלאות עם תג מחיר פי כמה מהמחיר שלהם בחו"ל. כל מוצר כזה הינו "ייחודי" ומחטא לא פחות מ-99.999% וירוסים וחיידקים וגם יעיל כנגד כל הפתוגנים, רק תתקין במזגן או תעמיד אותו בחדר כמטהר אוויר ותתחיל להנות מאוויר צח.

אבל בפועל הצהרות אלו רחוקות מהמציאות, כיוון שעל מנת לחטא את האוויר העובר דרך המכשיר באמצעות UVC, חייבים להגיע לאנרגיה גבוהה מאוד, תוך פרק זמן קצר מאוד ומערכות אלו פשוט אינן מסוגלות להגיע לכך עם סוגי הנורות המותקנות בהן, אך יחד עם זאת הן פולטות אור אולטרה סגול(לפעמים אפילו לא בטווחים של UVC) וזה נראה די משכנע על מנת לרכוש מוצר שבפועל הוא חסר כל תועלת.

יתרה מכך, לקנות מטהר אוויר בארץ, כאשר כמעט בכל חלל קיים מזגן, זה פשוט לא רציונלי, במקום זה כדאי להסב את המזגן הקיים בחלל, למחטא אוויר. הפתרון הוא גם יעיל וגם זול יחסית למערכות הפלא הנמכרות בארץ.

סוגי מערכות חיטוי אוויר

# מערכת 16 וואט למזגנים מיני מרכזיים קטנים או בעלי מבנה מיוחד.

# מערכת 25 וואט למזגנים מיני מרכזיים קטנים או בעלי מבנה מיוחד.

# מערכת 40 וואט למזגנים מיני מרכזיים בינוניים או בעלי מבנה מיוחד.

# מערכת 75 וואט למזגנים מיני מרכזיים גדולים.

# מערכת 300+ וואט למזגנים מרכזיים גדולים, צ'ילרים, VRF…

# מערכת UVGI-LED 3.5 למזגנים עיליים 0.75-1.5 כ"ס

# מערכת UVGI-LED 7 למזגנים עיליים 1.5-4.5 כ"ס

# מערכת UVGI-LED 10 למזגנים עיליים מעל 4.5 כ"ס

פנו אלינו עוד היום כדי להיות מוגנים כבר מחר)))

.

.


1
×
שמחים שפנית אלינו
מהי שאלתך?