אודות - מערכות חיטוי אולטרה סגול UVGI

אודות


וירוסאנטי הוא פרויקט משותף של שתי חברות הפועלות בתחומי השירותים רפואיים ומיזוג האוויר. הפרויקט נוסד כתוצאה מחיפוש אחר פתרון אפקטיבי, נוח ופשוט במאבק בנגיף הקורונה.

הרעיון עלה לנוכח הכתבה בטלוויזיה הישראלית של חיטוי נגד הנגיף באמצעות מרססים נגד מזיקים, הרי כבר בתחילת הדרך בחודשים דצמבר וינואר היה ידוע לכולם שמרבית ההדבקות מתרחשות באמצעות ארוסולים דרך האוויר והיה ברור לגמרי שעל מנת לבצע חיטוי אפקטיבי באמצעות מרססים או מערבלים, חייבים למלא את החדרים באדים סמיכים של חומר או לחפש פתרונות אחרים לחיטוי.

מתוך היכרות שלנו עם מערכת הבריאות הישראלית ומערכות הבריאות במערב אירופה ידענו מראש מהן שיטות החיטוי העיקריות בבתי חולים. אפשרות של ריסוס כימו-ביולוגי נגד ווירוסים באוויר, נראה לנו כמגוחך עם יעילות כמעט אפסית. אפשרות נוספת הייתה – חיטוי תרמי , אבל ירדנו גם מטכנולוגיה זו כי הבנו שעלויות החשמל יהיו גבוהות ועל מנת להגיע לתוצאה רצויה בחללים גדולים התהליך יקח הרבה זמן וספק אם היינו יכולים להגיע ל-70 מעלות הדרושים לקטילת הוירוס.

פתרון של חיטוי באולטרה סגול נראה מושלם בעינינו אבל בחודש פברואר עדיין לא התפרסמו מחקרים שבדקו את אפקטיביות השיטה כנגד SARS-COV-2. יחד עם זאת היו מחקרים שהצביעו על יעילות רבה של UVGI כנגד SARS-COV-1, והיה ברור לנו לגמרי שהשיטה תהיה יעילה גם נגד COVID-19. אז עוד לא ידענו בוודאות מה הן הרמות האנרגיה המצטברת שקוטלות את הוירוס אך הבנו שהן יהיו סביב פרמטרים של וירוסים הידועים מאותה המשפחה.

כעבור שלושה שבועות של עבודה מאומצת סביב השעון בשיתוף פעולה עם המדענים המומחים בתחום מחו"ל, יצרנו את המערכת הראשונה שלנו – זונאלפ 300. כלומר בתחילת המגפה בארץ, כבר היה לנו פתרון כחול לבן לחיטוי חללים נגד קורונה.

בו זמנית התחלנו במתן שירותי חיטוי והמשכנו בפיתוח של מוצרים נוספים. כפי שנאמר לעיל מרבית ההידבקויות מתרחשות בחללים סגורים דרך האוויר, וידענו שאנו מתקרבים לחודשי הקיץ וההמלצה של אוורור חדרים כפי שהמליץ אז משרד הבריאות לא הייתה מציאותית(תוצאות ההידבקות בקיץ 2020 תומכות בכך).

היינו חייבים למצוא פתרון אפקטיבי וזול לחיטוי אוויר בחללים. מצאנו מספר חברות בצפון אמריקה העוסקות בתחום חיטוי אוויר בחללים סגורים. פתרונות שהן הציעו אז היו שימוש בפילטרי HEPA, אבל ידענו שמידות הוירוס הנוכחי קטנות יותר מנקבובי הפילטר והוירוס עובר דרכם ככדור טניס דרך סל כדורסל בנוסף לכך נדרשת החלפת הפילטרים האלו כל 3 חודשים.

חלק מהחברות שילבו נורות UVC בתוך מערכות שלהן, כשלב האחרון של החיטוי, אך עוצמת האנרגיה הנפלטת מהן הייתה נמוכה מדי לקטילת SARS-COV-2.

כעבור מספר שבועות נוספים כבר יצרנו את המערכת הראשונה שלנו למזגנים מיני מרכזיים הפועלת במינונים המספיקים לקטילת הוירוס וללא שילוב של פילטרים יקרים ופחות יעילים כנגד וירוסים במערכת מיזוג אוויר.

את המערכת הראשונה למזגנים יצרנו בתחילת חודש אפריל ובסוף אותו חודש התפרסם מחקר סיני אשר תיאר הדבקה של סועדים במסעדה בסין עקב פעילות המזגן שעובד במסעדה. ושוב הבנו שאנו בדרך הנכונה והמשכנו במתן שירותים וייצור ופיתוח מוצרים נוספים. באיחור רב של כמה חודשים סוף סוף משרד הבריאות הישראלי פרסם המלצות חדשות וכלל בהם אפשרות של התקנת נורות UVC במזגנים מיני מרכזיים כאפשרות אפקטיבית במיגור המגפה.

נכון להיום אנו מציעים מספר שירותים:

🧬 חיטוי אולטרה סגול UVGI. נגיע במהרה(גם בשעות הלילה) ונחטא את המקום באמצעות מערכות חיטוי כחול-לבן מבית וירוס-אנטי.

🧬 מכירת ציוד מבוסס טכנולוגיית אולטרה סגול כגון: מערכות פתוחות לחיטוי חללים, מערכות סגורות לחיטוי אוויר, מערכות לחיטוי אוויר במזגנים, מכשירים ניידים לחיטוי חפצים, מכשירי UVGI להתקנה קבועה במקום, מערכות חיטוי לפסי ייצור וציוד הגנה ובקרה.

🧬 השכרת מערכות חיטוי UVGI פתוחות. לעסקים ועובדים פרטיים אשר זקוקים לחיטוי לתקופה זמנית. כדאי לחשוב על אפשרות של השכרת מערכות שלנו ע"ב יומי, שבועי או חודשי שתרשם כהוצאה לבית העסק. כל השירות והתחזוקה(פרט לשבירת נורות) מכוסים לכל אורך תקופת השכירות ללא עלות או דמי שרות נוספים.


1
×
שמחים שפנית אלינו
מהי שאלתך?